Boże Ciało A.D. 2026

Bóg zechciał być obecny wśród nas, pod postacią chleba i wina, jako Pokarm, który daje życie wieczne tym, którzy Go przyjmują. W białym kruchym opłatku chleba jest obecny Jezus Chrystus, żywy Bóg. Bóg, który zmartwychwstał, który wstąpił do nieba i żyje. 

O godz. 11.30 w naszym sanktuarium została odprawiona Eucharystia w intencji wszystkich Parafian. W tym roku nie odbyła się procesja pomiędzy blokami na terenie naszej parafii. Ołtarze były wystawione w kościele.

Fotografie: Adam Gołębiowski

Więcej zdjęć TUTAJ

Grupa dziewcząt została przyjęta do Dziewczęcej Służby Maryjnej

W niedzielę, 31 maja 2026 roku, podczas Mszy świętej o godzinie 11.30, dziesięć dziewcząt zostało uroczyście przyjętych do parafialnej wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Przez kilka miesięcy przygotowywały się one do tej ważnej uroczystości poprzez modlitwę oraz udział w spotkaniach, podczas których poznawały zadania Dziecka Maryi. W tym świątecznym dniu zostało im udzielone kapłańskie błogosławieństwo. Dziewczęta otrzymały również Cudowny Medalik Niepokalanej, który ma być dla nich tarczą w walce ze złem oraz przypomnieniem, że w szczególny sposób należą do Maryi jako Jej dzieci.

Od dziś nowe członkinie DSM będą wyróżnić się podczas liturgii swoim odświętnym strojem.

Nowym Dzieciom Maryi życzymy wytrwałości, radości ze służby oraz obfitości łask Bożych za wstawiennictwem ich Patronki.

Więcej zdjęć TUTAJ