Kaplica św. Antoniego po remoncie

Niedziela Dobrego Pasterza
21 kwietnia 2024
Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 – Intencje Mszy Świętych 28.04 – 5.05.2024
26 kwietnia 2024
Niedziela Dobrego Pasterza
21 kwietnia 2024
Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 – Intencje Mszy Świętych 28.04 – 5.05.2024
26 kwietnia 2024

Kaplica św. Antoniego po remoncie

Po świętach wielkanocnych rozpoczął się gruntowny remont kaplicy św. Antoniego. Inicjatywę odnowienia kaplicy, w porozumieniu z Ks. Proboszczem, podjęli rodzice dzieci, które 19 maja przystąpią do I Komunii Świętej. Remont trwał tydzień, objął wyrównywanie ścian i ich malowanie, a także sufitu oraz wykonanie konstrukcji ściany pod płyty regipsowe i położenie płytek wraz z fugowaniem. Na sam koniec zwieńczenia prac, mamy dzieci komunijnych, przy pomocy również swoich dzieci, pomogły uporządkować oraz posprzątać kaplicę.

Cały wymiar  wykonanych robót jest darem ołtarza przekazanym na rzecz wspólnoty parafialnej.    

Przy okazji remontu został zamówiony i wykonany ołtarz pod figurę Serca Pana Jezusa, jak również zostały zakupione postumenty pod figury. Wykonana także została instalacja oświetleniowa figury Pana Jezusa. 

Sama kaplica nabrała nowego wyglądu, jak można od razu zauważyć, stała się jaśniejsza i przestronniejsza. Aranżacja kaplicy wskazuje, że w centrum naszej uwagi ma być Serce Pana Jezusa, które czcił i adorował św. Antonii.

Na filarze wejścia do kaplicy została umieszczona tabliczka pamiątkowa, by przypominała potomnym o tym wielkim darze oraz uświadamiała każdemu, że za to materialne dziedzictwo każdy z nas jest odpowiedzialny, a jak da się zauważyć, każde ręce się przydadzą, bo zakres robót jest jeszcze ogromny. 

Duszpasterze parafii składają podziękowania za trud, pot i poświęcony czas rodzicom dzieci komunijnych. Zapewniają o nieustannej modlitwie za darczyńców.  Zapraszają wszystkich do wspólnej współpracy.  Niech to nasze Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pięknieje nie tylko materialnie, ale i przez pryzmat świętych serc. 

Udostępnij: