Intencje mszalne 8 – 14 czerwca 2026

PONIEDZIAŁEK 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

7.00  Za Ś.P. Tadeusza i Jolantę Sowińskich – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Zofię Pierz, Joannę i Mieczysława Zasadów

18.00  Za Ś.P. Stefana i Annę Golba – od Lucyny Knap

WTOREK  9 czerwca

7.00  Za Ś.P. Stefana i Annę Golba – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Tomasza Gadomskiego w 6 r. śm. – od mamy

18.00  Za Ś.P. Genowefę i Józefa Witowskich

ŚRODA  10 czerwca

7.00  Za Ś.P. Annę i Stefana Golba – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Juliana i Władysławę Pytlosów, Henrykę i Tytusa Nawojów

18.00  Za Ś.P. Ewę Mazur

CZWARTEK  11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby

7.00  Za Ś.P. Stefana Lasaka – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. dusze w czyśćcu cierpiące

18.00  Za Ś.P. Zofię Dąbek w 10 r. śm. – od siostrzenicy z rodziną

PIĄTEK  12 czerwca – uroczystość NSPJ

7.00  Za Ś.P. Ks. Bolesława Chwalbę

18.00  Za Ś.P. Kazimierza Zwoźniaka – od swatowej Małgorzaty

18.00  Za Ś.P. Ryszarda, Roberta i rodziców Bystrzyckich, Jana, Marzenę, Henryka i rodziców Fertów

SOBOTA 13 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

7.00  Za Ś.P. Stefana Lasaka – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Teresę Kubacką, Edwarda Kulińskiego i zmarłych z rodziny Nelle

18.00  Za Ś.P. Stefana i Helenę Osików

NIEDZIELA  14 czerwca – XI Niedziela Zwykla

8.00  Za Ś.P. Stefana Szklarka w 30 r. śm. i zmarłych z rodziny Szklarków i Motyczyńskich

9.30  Za Ś.P. Zofię Barów w 5 r. śm.

11.30  O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie łaski dla małżonków Józefa i Małgorzaty Sztuka z okazji 50 rocznicy ślubu – od dzieci

18.00  Za Ś.P. Zofię Janik – od rodziny Woźniaków

Ogłoszenia parafialne 7.06.2026

X Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11.30. będzie procesja z nabożeństwem czerwcowym.
  2. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w języku hiszpańskim.
  3. Nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła od poniedziałku do czwartku będą po Mszy Świętej o godz. 18.00, a od piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30.
  4. W tym tygodniu z racji Oktawy Bożego Ciała i procesji eucharystycznych we wtorek po Mszy Świętej wieczornej nie będzie nabożeństwa do św. Siostry Faustyny, a w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła. Jeszcze raz zwracamy się z serdeczną prośbą do ludzi młodych o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Osoby, które przygotowywały ołtarze są starsze, schorowane i nie mogą same wszystkiego przygotować. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do osób, które przejęłyby opiekę nad poszczególnymi ołtarzami. W czwartek o godzinie 16.00 rozpoczniemy rozstawianie ołtarzy, aby zdążyć je przygotować do uroczystości, która rozpocznie się o godz. 18.00. Po procesji poświęcimy wianki oraz bukiety z ziół i kwiatów. W czwartek z racji uroczystego zakończenia oktawy Bożego Ciała nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W czwartek 11 czerwca młodzież naszej parafii z klas VII i VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Artur Ważny w Katedrze Sosnowieckiej, o godzinie 16.00. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, zwłaszcza rodziny bierzmowanych.
  7. W piątek przypada uroczystość NSPJ.
  8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  9. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  10. W piątek o godz. 19.00 w sali plebani odbędzie się spotkanie organizatorów pikniku parafialnego. Osoby, które miałyby chęć upiec ciasto na piknik proszone są o kontakt z ks. Łukaszem.
  11. W sobotę o godz. 10.30 w sali na plebanii swoje cotygodniowe spotkanie będą mieć dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  12. W sobotę zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie o godz. 11.30.
  13. Informujemy już, że w naszej parafii od roku 2027 Komunia św. będzie 2 maja. Związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców dzieci klas drugich na spotkanie, które odbędzie się 14 czerwca po Mszy z udziałem dzieci czyli o godz. 11.30. Zapraszamy.
  14. 21 czerwca od godz. 14.00 do 19.00 odbędzie się przy naszej parafii II Piknik Rodzinny. Zachęcamy do zapoznania się z programem, który umieszczony jest w gablocie ogłoszeń a także taka informacja pojawi się w formie baneru na ogrodzeniu. Przewidziane są zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych: dmuchaniec, malowanie twarzy, kiełbaski oraz kaszanki no i placki. Będzie można z tych form zabaw oraz przygotowanego jedzenia skorzystać za darmo. Nowością będzie zupa ramen, za którą będziemy prosić o ofiarę dobrowolną, nie mniej niż 15zł za zwrot produktów. Podczas pikniku będziemy kwestować na rzecz renowacji tabernakulum w naszym kościele. Osoby chętne, które chciałyby zafundować albo włączyć się w renowację proszone są o kontakt z ks. Łukaszem. Zapraszamy na to święto parafii rodziny oraz ojców z okazji przypadającego w tych dniach Dnia Ojca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić
wychodząc z kościoła u Pana Kościelnego.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej, radosnej i miłej niedzieli.

Boże Ciało A.D. 2026

Bóg zechciał być obecny wśród nas, pod postacią chleba i wina, jako Pokarm, który daje życie wieczne tym, którzy Go przyjmują. W białym kruchym opłatku chleba jest obecny Jezus Chrystus, żywy Bóg. Bóg, który zmartwychwstał, który wstąpił do nieba i żyje. 

O godz. 11.30 w naszym sanktuarium została odprawiona Eucharystia w intencji wszystkich Parafian. W tym roku nie odbyła się procesja pomiędzy blokami na terenie naszej parafii. Ołtarze były wystawione w kościele.

Fotografie: Adam Gołębiowski

Więcej zdjęć TUTAJ

Grupa dziewcząt została przyjęta do Dziewczęcej Służby Maryjnej

W niedzielę, 31 maja 2026 roku, podczas Mszy świętej o godzinie 11.30, dziesięć dziewcząt zostało uroczyście przyjętych do parafialnej wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Przez kilka miesięcy przygotowywały się one do tej ważnej uroczystości poprzez modlitwę oraz udział w spotkaniach, podczas których poznawały zadania Dziecka Maryi. W tym świątecznym dniu zostało im udzielone kapłańskie błogosławieństwo. Dziewczęta otrzymały również Cudowny Medalik Niepokalanej, który ma być dla nich tarczą w walce ze złem oraz przypomnieniem, że w szczególny sposób należą do Maryi jako Jej dzieci.

Od dziś nowe członkinie DSM będą wyróżnić się podczas liturgii swoim odświętnym strojem.

Nowym Dzieciom Maryi życzymy wytrwałości, radości ze służby oraz obfitości łask Bożych za wstawiennictwem ich Patronki.

Więcej zdjęć TUTAJ