Prymicje Księdza Tomasza Jaskuły

Święcenia prezbiteratu Tomasza Jaskuły
22 maja 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 Intencje mszalne 31.05 – 6.06.2021
29 maja 2021
Święcenia prezbiteratu Tomasza Jaskuły
22 maja 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 Intencje mszalne 31.05 – 6.06.2021
29 maja 2021

Niedzielę 23 maja, dzień Pięćdziesiątnicy, przeżywaliśmy w sposób szczególny. Pierwszą Mszę św. we wspólnocie rodzinnej parafii sprawował ks. Tomasz Jaskuła. Eucharystie sprawował wśród ludzi, którzy towarzyszyli mu na drodze: rodziców, którzy troszczyli się o niego i zanieśli go do chrztu, rodziny, znajomych i przyjaciół, z którymi i wśród których dorastał, kolegów z seminarium, wraz z którymi poznawał Jezusa, kapłanów, którzy na Jezusa wskazywali oraz pomagali rozeznawać i rozwijać powołanie.

Ks. Tomasz drogę z rodzinnego domu do naszego sanktuarium przeszedł w uroczystej procesji, której towarzyszył śpiew oraz bicie dzwonów. Na schodach świątyni ks. Tomasza przywitał ks. Proboszcz.

Na początku Mszy św., u stopni ołtarza rodzice neoprezbitera udzielili Mu błogosławieństwa.
Błogosławieństwo twego ojca niech ci towarzyszy do ołtarza Pańskiego i na całej drodze kapłańskiego życia. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Błogosławieństwo twojej matki niech idzie z Tobą. Maryja, Królowa Kapłanów niech Cię otoczy swoją opieką.  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

W wygłoszonej homilii ks. Robert Gacek wskazał na Ducha Świętego, który pobudził Apostołów do tego, żeby wyszli do ludzi, spotkali się z człowiekiem. Zwrócił uwagę, że to jest również rys serca chrześcijanina, również serca kapłana – wyjść do człowieka, być z nim. Towarzyszyć mu z miłością tam, gdzie on jest i pokazać mu, że perspektywa, którą Bóg przed nim roztacza jest naprawdę piękna. (Homilię można wysłuchać TUTAJ)

Ks. Proboszcz życzył, w imieniu kapłanów posługujących w parafii, neoprezbiterowi Tomaszowi aby Bóg udzielił tej mocy Ducha, który jest źródłem wszelkich łask i radości. Niech Ksiądz w kapłaństwo wkracza z ogromną radością. Będzie zawsze radosnym kapłanem. Życzę też życzliwości ludzkiej i miłości ludzi, bo to jest ogromnym wsparciem w wykonywaniu tej kapłańskiej misji. Matka Przenajświętsza niech otacza Księdza swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiego życia – powiedział ks. Proboszcz.

Życzenia i podziękowania złożyli również przedstawiciele kleryków, Liturgicznej Służby Ołtarza, parafian i grup modlitewnych, a także ks. Andrzej – wujek ks.Tomasza, który wraz z nim koncelebrował Mszę Świętą.

W tym uroczystym dniu ks. Tomasz otrzymał Margaretkę. Grupa 7 osób przyrzekła modlić się za ks. Tomasza w wybranym dniu tygodnia do końca Jego życia.

Na mocy przywileju udzielonego przez Ojca Świętego, ksiądz Tomasz udzielił wszystkim obecnym w świątyni błogosławieństwa papieskiego oraz błogosławieństwa prymicyjnego przez nałożenie rąk.

Dziękujemy Panu Bogu za nowo wyświęconych kapłanów, za ten cenny dar dla naszej diecezji.

     

                                                     

  

Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ

Tekst Marzena Gołębiowska

Fot. Adam Gołębiowski

 

Udostępnij: