Peregrynacja Krzyża Papieskiego i Relikwii Świętego Jana Pawła II

Uroczystość odpustowa naszej parafii
24 kwietnia 2022
Poświęcenie kaplicy Szpitala Miejskiego w Sosnowcu
29 kwietnia 2022
Uroczystość odpustowa naszej parafii
24 kwietnia 2022
Poświęcenie kaplicy Szpitala Miejskiego w Sosnowcu
29 kwietnia 2022

26 i 27 kwietnia przeżywaliśmy w naszej parafii Peregrynację Papieskiego Krzyża i Relikwii Świętego Jana Pawła II. W Godzinie Miłosierdzia zgromadzeni przed naszym sanktuarium wierni wraz z kapłanami powitali Krzyż oraz relikwie Papieża Polaka. Trzykrotnie usłyszeliśmy słowa powitania: „Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata” oraz słowa Ewangelii św. Jana. Po raz pierwszy w miejscu przyjęcia Krzyża, następnie przed wejściem do świątyni oraz w jej wnętrzu, w miejscu ustawienia Krzyża.

Ks. Proboszcz prosił, aby miłosierdzie Pańskie ukazane w tajemnicy Krzyża objawiało się w każdym z nas, w naszych rodzinach, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Prosił również w intencjach, które nosimy w swoich sercach, aby przez Krzyż Chrystus dokonał naszego zbawienia.

Wydarzenie, które przeżywaliśmy, wpisało się w świętowanie uroczystości ku czci św. Wojciecha. W tej nadzwyczajnej dla naszej parafii chwili towarzyszył nam ks. Tomasz Jaskuła, który we wtorek o godz. 18.00 przewodniczył Mszy Świętej koncelebrowanej w intencji parafii i parafian o dobre owoce Peregrynacji Krzyża.

Myślmy kategoriami misji – powiedział ks. Tomasz w homilii – uczniowie otrzymują misje, czyli konkretne zadania od Pana Jezusa. Mają wpisać się w konkretną wolę Boga. Mają przyjąć życie według Jego woli. My mamy być naśladowcami Jezusa, nie realizować jakiś naszych marzeń czy oczekiwań. To właśnie zrozumieli św. Wojciech i św. Jan Paweł II i to właśnie wykonali.

Bóg wybiera, jakiego chce mieć mnie dla drugiego. Zaufajmy, że Bóg wybierze dla mnie taką formę życia, która będzie najbardziej służyła zbawieniu mojemu i zbawieniu innych.

Po Mszy św. uczciliśmy św. Jana Pawła II poprzez ucałowanie Jego relikwii.

Peregrynacja była również okazją do modlitwy prowadzonej przez parafialne wspólnoty: Legion Maryi, Wspólnotę Modlitwy Wstawienniczej, Duszpasterstwo Akademickie, Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ, Bractwo św. Józefa oraz mieszkańców parafii Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 15.00 parafianie wraz z kapłanami odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której nastąpiło pożegnanie Krzyża Papieskiego, który został przewieziony do kolejnej parafii.

Czas peregrynacji Krzyża Papieskiego i relikwii Jana Pawła II był dla nas czasem dawania świadectwa wiary i przywiązania do znaku Krzyża i św. Jana Pawła II.

Więcej zdjęć TUTAJ

Udostępnij: