Uroczystość odpustowa naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 Intencje Mszy Świętych 25.04 – 01.05.2022
23 kwietnia 2022
Peregrynacja Krzyża Papieskiego i Relikwii Świętego Jana Pawła II
27 kwietnia 2022
Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 Intencje Mszy Świętych 25.04 – 01.05.2022
23 kwietnia 2022
Peregrynacja Krzyża Papieskiego i Relikwii Świętego Jana Pawła II
27 kwietnia 2022

W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy uroczystość odpustową naszej parafii. Jest ona okazją do skorzystania z wielu łask, które daje nam Bóg. O godzinie 12.30 uroczystą sumę odpustową odprawił w intencji naszej wspólnoty ks. Paweł Rozpiątkowski — Dyrektor Wydziału Finansowego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. W wygłoszonej homilii wspomniał na śpiewaną w kościołach, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, suplikację, która brzmi przejmująco, śpiewana z serca wywołanego strachem,  bezradnością i słabością człowieka.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami…

Wzywamy w tych suplikacjach Bożej pomocy, odwołujemy się do świętości Boga i do panowania nad tym co mamy najcenniejsze, czyli nad życiem.

Bóg stworzył człowieka z miłości i powołał go do miłości. Żeby człowiek tej miłości doświadczył, żeby pozwolił na to, żeby ona się na niego wylała, musi uznać to, że jest z Bogiem złączony, że jest na Boga zdany. Gdy człowiek zrywa tą więź wpada w biedę

My do końca tej Bożej miłości, Bożego miłosierdzia nigdy nie zrozumiemy. Wypada się na tę ufność wyrażoną słowami: Jezu ufam Tobie po prostu zdać.

Dzisiejsza uroczystość odpustowa zbiegła się z Niedzielą Seminaryjną w naszej parafii. Gościliśmy kleryka, który zaprosił nas do modlitwy w intencji powołań kapłańskich oraz w intencji Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej. Ofiary zebrane dziś na tacę  przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium.

Fotografie: Adam Gołębiowski

Udostępnij: