Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2023 – Intencje Mszy Świętych 9 – 15.10.2023
6 października 2023X. Śladami historii naszej parafii — 40. rocznica poświęcenia placu kościelnego
8 października 2023Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2023 – Intencje Mszy Świętych 9 – 15.10.2023
6 października 2023X. Śladami historii naszej parafii — 40. rocznica poświęcenia placu kościelnego
8 października 2023Trwa październik – czas, w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej, której wspomnienie obchodzimy 7 października, a także modlitwie zwanej Różańcem.
Jan Paweł II powiedział: „Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju”.
„I jeśli czasem tu na ziemi modlitwa różańcowa wyda nam się monotonna ze swym powtarzanym w kółko pozdrowieniem, błogosławieństwem i prośbą — to wówczas winniśmy sobie uświadomić, że modlitwa ta — odmawiana w życiu wiecznym — jest wyrazem błogosławionego krwiobiegu, w którym Bóg wciąż na nowo pozdrawia nas jako swoje dzieci, my zaś bez końca śpiewamy Jego chwałę.” (Hans Urs von Balthasar, Różaniec. Zbawienie świata w modlitwie Maryjnej)
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ:
W DNI POWSZEDNIE CODZIENNIE O GODZ. 17.30,
W NIEDZIELE O GODZ. 17.15
Wierni, którzy odmawiają Różaniec, mogą uzyskać odpust zupełny na odpowiednich warunkach.
Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:
– odmówienie przynajmniej pięć dziesiątków Różańca świętego, w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej lub w pobożnym stowarzyszeniu,
– pięć dziesiątków należy odmówić w sposób ciągły,
– z modlitwą ustną należy połączyć pobożne rozważanie tajemnic,
– przy publicznym odmawianiu różańca trzeba zapowiadać odmawiane tajemnice, według przyjętego zwyczaju danej miejscowości, natomiast w prywatnym odmawianiu różańca (w kościele lub w kaplicy publicznej) wystarczy, że wierny łączy z modlitwą ustną rozważanie tajemnic.
Odpust można również otrzymać za pobożny udział w modlitwie różańcowej prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez telewizję lub radio.