Nowy Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 Intencje Mszy Świętych 13 – 19.06.2022
11 czerwca 2022
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
17 czerwca 2022
Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 Intencje Mszy Świętych 13 – 19.06.2022
11 czerwca 2022
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
17 czerwca 2022

11 czerwca 2022 r. podczas Mszy Świętej w naszym sanktuarium ks. Biskup Grzegorz Kaszak, ustanowił Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej dwóch mężczyzn: naszego parafianina Marcina oraz Grzegorza z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu.

Zgromadzonych w świątyni powitał i w uroczystość wprowadził ks. Marcin Lech, który przybliżył nam, czym jest posługa szafarza, prosząc równocześnie o modlitwę za tych, którzy w swoich parafiach będą posługiwali i za zgodą księży Proboszczów udawali się z Komunią Świętą do chorych.

Biskup podziękował Marcinowi i Grzegorzowi za to, że podjęli się pięknej i potrzebnej dla ludzi posługi, zapewniając, że chorzy w domach i szpitalach oczekują Komunii Świętej i dzięki nim będą mogli Ją otrzymać.

Podczas homilii ks. Biskup zachęcił, aby wspólnie zastanowić się, do czego zostaje powołany szafarz i jakie to ma znaczenie dla ludzi. Odwołał się do wydarzeń z 1917 r. w Fatimie, kiedy Przenajświętsza Pani  prosiła, aby codziennie odmawiać Różaniec. Prosiła również o Komunię Świętą wynagradzającą, która ma być przyjmowana w pierwsze soboty miesiąca.

Bywają takie sytuacje – powiedział ks. Biskup – że aby Pan Jezus pod postacią Chleba dotarł do ludzi, to potrzeba Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

Wskazał na Pana Jezusa, który powiedział s. Faustynie jak ważna jest Eucharystia.

Ach, jak mnie to boli, że dusze tak mało się łączą ze mną w Komunii Świętej. Czekam na dusze, a one są dla mnie obojętne. Kocham je tak czule i szczerze, a one mi nie dowierzają. Chcę je obsypać łaskami – one przyjąć ich nie chcą. Obchodzą się ze mną jak [z] czymś martwym, a przecież mam serce pełne miłości i miłosierdzia.

Ważne jest, żeby byli ludzie, którzy będą sprawowali Najświętszą Ofiarę, ale też ci, którzy tę Najświętszą Ofiarę do naszych serc przyniosą. Nowo mianowani szafarze będą pełnić posługę w służbie i w budowaniu wspólnoty Kościoła.

Na zakończenie Marcin i Grzegorz podziękowali ks. Biskupowi, za ustanowienie ich Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej obiecując pełnić posługę z wielką godnością, z wielką czcią i żyć pełnią wiary eucharystycznej. Podziękowania złożyli również swoim ks. Proboszczom i wspólnotom parafialnym.

Słowa podziękowania w imieniu całej wspólnoty diecezjalnej złożył ks. Marcin. Dziękował ks. Biskupowi, za skierowane do nas Słowo Boże, a przede wszystkim za sprawowaną Mszę Świętą w intencji dwóch nowych szafarzy oraz za wszystkich sprawujących tę  posługę w naszej diecezji. W naszym kościele lokalnym możemy cieszyć się posługą 56 działających aktywnie szafarzy, wliczając w ich grono nowo mianowanych.

Ogarnijmy modlitwą Marcina i Grzegorza, aby przez pomoc w udzielaniu Komunii Świętej, aktywnie służyli w apostolacie, do którego są wezwani wierni świeccy, aby byli użytecznymi narzędziami w posłudze Kościoła wobec chorych.

Mianowanie szafarza dla naszej parafii napełnia nas, członków tej wspólnoty, wielką radością.

Więcej zdjęć w ALBUMIE

Tekst: Marzena Gołębiowska
Fotografie: Marzena i Marcin Gołębiowscy

Udostępnij: