Błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów

Zaproszenie do modlitwy różańcowej
2 października 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 Intencje mszalne 11-17.10.2021
8 października 2021
Zaproszenie do modlitwy różańcowej
2 października 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 Intencje mszalne 11-17.10.2021
8 października 2021

W poniedziałek, 4 października, we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, na placu przed naszym sanktuarium odbyło się błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. W modlitwie dziękowaliśmy Bogu za piękno stworzenia i wszystko co nas otacza. Warto wspomnieć, że zwyczaj błogosławienia zwierząt jest ściśle związany ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu, który szczególnie ukochał wszystkie stworzenia. Nie tylko człowiek, ale także całe stworzenie, świat roślin i zwierząt godne są naszego szacunku – tego uczymy się patrząc na postawę św. Franciszka.

Na wstępie obrzędu błogosławieństwa zwierząt ks. Łukasz pozdrowił wiernych. Po odczytaniu fragmentu z Księgi Rodzaju miały miejsce modlitwy dziękczynne za zwierzęta, które służą i pomagają ludziom. Po czym ks. Łukasz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych oraz ich podopiecznych.

Przy tej okazji została zebrana karma, która zostanie przekazana sosnowieckiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Natomiast złożone datki w formie pieniężnej wspomogą utrzymanie mini zoo we Wspólnocie Betlejem z Jaworzna, które prowadzą bezdomni i ubodzy pod opieką ks. Mirosława Toszy.

Na zakończenie zebrani parafianie wraz z duszpasterzem zostali zaproszeni do wspólnej fotografii.

Więcej zdjęć TUTAJ

    

    

Tekst i zdjęcia Marzena Gołębiowska

 

 

Udostępnij: