Spotkanie opłatkowe grup parafialnych

Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023 – Intencje Mszy Świętych 30.01 – 5.02.2023
27 stycznia 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2023 – Intencje Mszy Świętych 6 – 12.02.2023
4 lutego 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023 – Intencje Mszy Świętych 30.01 – 5.02.2023
27 stycznia 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2023 – Intencje Mszy Świętych 6 – 12.02.2023
4 lutego 2023

29 stycznia 2023 r. ks. Arkadiusz Kajdas odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich grup działających w naszej parafii. Parafianie licznie zgromadzili się na Eucharystii, aby prosić o potrzebne łaski dla tych, którzy te wspólnoty tworzą.

W dzisiejszych czasach ci, którzy są odpowiedzialni za Kościół, również za grupy parafialne stają przed problemem braku ludzi chętnych, aby się w te grupy zaangażować.

W odczytanym w tym dniu Ewangelii św. Mateusza usłyszeliśmy: Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. Ks. Arkadiusz w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na sposób, w jaki Jezus pozyskuje uczniów.  Jezus spotyka tłum i idzie do góry. Kto pójdzie za Nim? Tylko ci, którzy są gotowi podjąć wysiłek – powiedział. Tak jest też we wspólnotach, aby się rozwijały, aby dokonywały się Boże dzieła potrzeba ludzi gotowych do podjęcia trudu.

Ks. Arkadiusz wskazał również na osiem błogosławieństw, jako osiem dróg do pełni szczęścia. Błogosławieni, można powiedzieć szczęśliwi, szczęśliwi na ziemi i w wieczności, tu i w niebie. Żadna z tych dróg nie jest drogą łatwą. Jednak bez wysiłku, bez gotowości na wysiłek, człowiek nie jest w stanie osiągnąć szczęścia, o którym mówi Jezus. 

Kościół jest miejscem, w którym można osiągnąć szczęście. Cieszmy się, że mamy przywilej być w takim miejscu w Kościele, w parafii, we wspólnocie zaangażowanych ludzi, gdzie możemy odnaleźć szczęście, wzajemną miłość i widzieć owoce ich działania – powiedział na zakończenie.

 

Po Mszy Świętej członkowie grup parafialnych uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w sali na plebanii.  Ks. Proboszcz w imieniu swoim i kapłanów pracujących w parafii serdecznie powitał i złożył życzenia zgromadzonym członkom Legionu Maryi, Żywego Różańca, Straży Honorowej NSPJ, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej, Domowego Kościoła, Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu, Duszpasterstwa Akademickiego oraz osobom, które w każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykają się na nabożeństwie do św. Józefa. Zwrócił też uwagę, że przyszedł czas na dawania świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa tam, gdzie pracujemy, mieszkamy, gdziekolwiek się znajdujemy. Pan Bóg liczy na osoby aktywnie działające w grupach, które dając świadectwo wiary, mogą pociągnąć innych do Jezusa.

Wiele pozytywnych emocji wśród licznie zgromadzonych wzbudziło wspólne kolędowanie z udziałem i pod przewodnictwem ks. Łukasza, który swoim głosem i entuzjazmem zachęcał do radosnego śpiewania. Tegoroczne spotkanie opłatkowe zbliżyło do siebie ludzi i pozwoliło na budowanie poczucia wspólnoty.

Tekst: Marzena Gołębiowska

Fotografie: Adam Gołębiowski

Udostępnij: