Pierwszy dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne
13 marca 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 Intencje mszalne 22-28.03.2021
20 marca 2021
Parafialne Rekolekcje Wielkopostne
13 marca 2021
Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 Intencje mszalne 22-28.03.2021
20 marca 2021

Dzisiaj rozpoczęły się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcjonista, ks. Lech Gralak ze Zgromadzenia Księży Filipinów, przybliżył nam m.in. znaczenie rodziny, która jest wspólnotą gdzie ludzkie więzi, małżeńskie i rodzinne, są najpełniejsze. Podstawą prawdziwej miłości do dziecka jest autentyczna miłość między małżonkami, która znajduje oparcie w Bogu, w Bożym ojcostwie.

Dzisiaj polskie rodziny doświadczają wielu kryzysów. Pojawiają się trwałe kłótnie, konflikty, długie rozstania związane z wyjazdem jednego z małżonków za granicę.  Zanikają więzi w rodzinie. Słabnie miłość między małżonkami, a liczba rozwodów jest coraz większa. Słabnie też miłość między rodzicami i dziećmi. Cierpi człowiek. Cierpi Bóg.

Nauka inspirowana była słowami św. Jana Pawła II wygłoszonymi podczas spotkania z wiernymi na lotnisku w Kielcach-Masłowie 3 czerwca 1991 r. w trakcie Jego IV pielgrzymki do Ojczyzny.

Rodzina jest przedmiotem szczególnej troski Kościoła. Bliska była również naszemu Rodakowi, który mówił: I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

Wspólnej modlitwie i refleksji towarzyszyły nam pieśni religijne w wykonaniu ks. Rekolekcjonisty.

Pieśń Wróć raz jeszcze można wysłuchać TUTAJ

Pieśń Matka można wysłuchać TUTAJ

Prezentowane utwory pochodzą z płyty Wywyższamy Cię zespołu wokalno-instrumentalnego „Oratorium”, którego ks. dr Lech Gralak jest kierownikiem i założycielem. Płyty można nabyć w zakrystii.

Marzena Gołębiowska
Fot: Adam Gołębiowski

Udostępnij: