Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 – Intencje Mszy Świętych 25.09.-1.10.2023

Powstaje Grupa Lektorów Starszych
22 września 2023
Vademecum wyborcze Katolika
28 września 2023

Ogłoszenia duszpasterskie 
24 września 2023 r.

XXV Niedziela Zwykła

  1. Nawiązując do prośby Ks. Biskupa Grzegorza o pokutę i modlitwę, w piątek o godzinie 15.00 odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy kapłanów, jako wynagrodzenie za to, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej z błagalną prośbą o świętość życia dla kapłanów, moc wiary i nadzieję dla wszystkich wiernych Diecezji Sosnowieckiej.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych cotygodniowych nabożeństwach. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim, a w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę o godz.7.20 śpiewamy Godzinki ku czci NMP.
  3. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz.17.15. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.
  4. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz nowe osoby, które chciałyby zasilić grona. Po Mszy tradycyjnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówiony różaniec, a po nim wymiana tajemnic. Zapraszamy.
  5. Rozpoczynamy dwuletni cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas siódmych. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas siódmych będzie w poniedziałek, 16 października, o godz. 19.00 w kościele. Na spotkaniu należy oddać wypełnioną deklarację bierzmowanego. Deklaracje są do odebrania w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. Obok ministrantów lektorzy w parafii stanowią najzaszczytniejszą grupę Liturgicznej Służby Ołtarza. Czytają liturgiczne teksty Biblii wyznaczone na konkretny dzień, ale też dbają o księgi liturgiczne i angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Dzisiaj można zauważyć, że lektorów Liturgicznej Służby Ołtarza jest coraz mniej i ich zadania często realizują ludzie świeccy, Panie i Panowie czytający teksty Biblii podczas Mszy Świętych. Jest to znak, że wierni chcą się angażować w liturgiczne życie parafii. Dlatego wychodzimy z inicjatywą, aby osoby chętne w czytaniu tekstów liturgicznych podczas Mszy Świętych, zaprosić do Grupy Lektorów Starszych. Spotkania formacyjne będą się odbywać raz w miesiącu. Tematem spotkań będzie zapoznanie się bliżej z kalendarzem liturgicznym i sposobem przekazywania tekstów biblijnych oraz pomoc w wyjaśnieniu czytań przeznaczonych na kolejne niedziele i święta. Osoby, które zechcą czytać Słowo Boże w czasie nabożeństw, prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.
  7. W niedzielę 1 października odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Dyrektor Caritas zaprasza do wsparcia licznych dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą Caritas.
  8. W ostatnim tygodniu oraz z racji trzeciej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego kościoła złożono ofiarę 6500 zł. Darczyńcom serdecznie dziękujemy za dar serca.
  9.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u Pana Kościelnego.
Mamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”, a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w których można znaleźć treści pogłębiające naszą wiarę i wiedzę religijną.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej i radosnej niedzieli.

 

Intencje  Mszy  Świętych
25 września – 1 października 2023 r.

PONIEDZIAŁEK  25 września

7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 22 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Zenona Glanowskiego – od Izabeli i Roberta Zagórskich

18.00  Za Ś.P. Katarzynę Przystalską – Skowronek w 5 r. śm., Waldemara Skowronka w 25 r. śm., Genowefę, Jana, Antoniego Dudkiewiczów

WTOREK  26 września

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 23 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Helenę Ewę i Edwarda Goncików w 1 r. śm. – od dzieci z rodzinami

18.00  Za Ś.P. Henryka Glibowskiego w 3 r. śm.

ŚRODA  27 września  WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO À PAULO

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 24 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Irenę Rudowską w 1 r. śm. – od męża Zbigniewa i rodziny

18.00  O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie łaski dla Emilii i Michała Liduk z okazji 6 rocznicy ślubu

CZWARTEK  28 września WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 25 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Jacka Derelę – od córki Brygidy z mężem i wnukami

18.00  Za Ś.P. Stanisława Panasia, Elżbietę Maj, Emilię Farbisz, Agnieszkę Jaworską

PIĄTEK  29 września ŚWIĘTO  ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 26 gregoriańska

18.00  Dziękczynna za dar życia i zdrowia, za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Mariana z okazji urodzin – od żony i dzieci z wnukami

18.00  Za Ś.P. Zenona Dróżdża – od rodziny Wasielów

SOBOTA  30 września WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 27 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Mirosławę Uszacką, Jana Krupę – od rodziny

18.00  Za Ś.P. Wacława Kwapisza – od uczestników pogrzebu

NIEDZIELA  1 października – XXVI Niedziela Zwykła

  8.00  W intencji Żywego Różańca

  9.30  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 28 gregoriańska

11.00  Za Ś.P. Juliana Kożucha w r. śm.

12.30  Za Parafian

                             O Bożę błogosławieństwo dla Wiktorii Hajduk z okazji 1 rocznicy urodzin – od rodziców i babci

18.00  Za Ś.P. Monikę i Grzegorza Bonczek w 3 r.śm. – od Grażyny, Ilony i Michała

 

Udostępnij: