Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 – Intencje Mszy Świętych 25.09.-1.10.2023

Powstaje Grupa Lektorów Starszych
22 września 2023
Vademecum wyborcze Katolika
28 września 2023
Powstaje Grupa Lektorów Starszych
22 września 2023
Vademecum wyborcze Katolika
28 września 2023

Ogłoszenia duszpasterskie 
24 września 2023 r.

XXV Niedziela Zwykła

  1. Nawiązując do prośby Ks. Biskupa Grzegorza o pokutę i modlitwę, w piątek o godzinie 15.00 odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy kapłanów, jako wynagrodzenie za to, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej z błagalną prośbą o świętość życia dla kapłanów, moc wiary i nadzieję dla wszystkich wiernych Diecezji Sosnowieckiej.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych cotygodniowych nabożeństwach. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim, a w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę o godz.7.20 śpiewamy Godzinki ku czci NMP.
  3. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz.17.15. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.
  4. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz nowe osoby, które chciałyby zasilić grona. Po Mszy tradycyjnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówiony różaniec, a po nim wymiana tajemnic. Zapraszamy.
  5. Rozpoczynamy dwuletni cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas siódmych. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas siódmych będzie w poniedziałek, 16 października, o godz. 19.00 w kościele. Na spotkaniu należy oddać wypełnioną deklarację bierzmowanego. Deklaracje są do odebrania w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. Obok ministrantów lektorzy w parafii stanowią najzaszczytniejszą grupę Liturgicznej Służby Ołtarza. Czytają liturgiczne teksty Biblii wyznaczone na konkretny dzień, ale też dbają o księgi liturgiczne i angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Dzisiaj można zauważyć, że lektorów Liturgicznej Służby Ołtarza jest coraz mniej i ich zadania często realizują ludzie świeccy, Panie i Panowie czytający teksty Biblii podczas Mszy Świętych. Jest to znak, że wierni chcą się angażować w liturgiczne życie parafii. Dlatego wychodzimy z inicjatywą, aby osoby chętne w czytaniu tekstów liturgicznych podczas Mszy Świętych, zaprosić do Grupy Lektorów Starszych. Spotkania formacyjne będą się odbywać raz w miesiącu. Tematem spotkań będzie zapoznanie się bliżej z kalendarzem liturgicznym i sposobem przekazywania tekstów biblijnych oraz pomoc w wyjaśnieniu czytań przeznaczonych na kolejne niedziele i święta. Osoby, które zechcą czytać Słowo Boże w czasie nabożeństw, prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.
  7. W niedzielę 1 października odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Dyrektor Caritas zaprasza do wsparcia licznych dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą Caritas.
  8. W ostatnim tygodniu oraz z racji trzeciej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego kościoła złożono ofiarę 6500 zł. Darczyńcom serdecznie dziękujemy za dar serca.
  9.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u Pana Kościelnego.
Mamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”, a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w których można znaleźć treści pogłębiające naszą wiarę i wiedzę religijną.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej i radosnej niedzieli.

 

Intencje  Mszy  Świętych
25 września – 1 października 2023 r.

PONIEDZIAŁEK  25 września

7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 22 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Zenona Glanowskiego – od Izabeli i Roberta Zagórskich

18.00  Za Ś.P. Katarzynę Przystalską – Skowronek w 5 r. śm., Waldemara Skowronka w 25 r. śm., Genowefę, Jana, Antoniego Dudkiewiczów

WTOREK  26 września

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 23 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Helenę Ewę i Edwarda Goncików w 1 r. śm. – od dzieci z rodzinami

18.00  Za Ś.P. Henryka Glibowskiego w 3 r. śm.

ŚRODA  27 września  WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO À PAULO

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 24 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Irenę Rudowską w 1 r. śm. – od męża Zbigniewa i rodziny

18.00  O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie łaski dla Emilii i Michała Liduk z okazji 6 rocznicy ślubu

CZWARTEK  28 września WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 25 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Jacka Derelę – od córki Brygidy z mężem i wnukami

18.00  Za Ś.P. Stanisława Panasia, Elżbietę Maj, Emilię Farbisz, Agnieszkę Jaworską

PIĄTEK  29 września ŚWIĘTO  ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 26 gregoriańska

18.00  Dziękczynna za dar życia i zdrowia, za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Mariana z okazji urodzin – od żony i dzieci z wnukami

18.00  Za Ś.P. Zenona Dróżdża – od rodziny Wasielów

SOBOTA  30 września WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA

  7.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 27 gregoriańska

18.00  Za Ś.P. Mirosławę Uszacką, Jana Krupę – od rodziny

18.00  Za Ś.P. Wacława Kwapisza – od uczestników pogrzebu

NIEDZIELA  1 października – XXVI Niedziela Zwykła

  8.00  W intencji Żywego Różańca

  9.30  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 28 gregoriańska

11.00  Za Ś.P. Juliana Kożucha w r. śm.

12.30  Za Parafian

                             O Bożę błogosławieństwo dla Wiktorii Hajduk z okazji 1 rocznicy urodzin – od rodziców i babci

18.00  Za Ś.P. Monikę i Grzegorza Bonczek w 3 r.śm. – od Grażyny, Ilony i Michała

 

Udostępnij: