Nowy rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy
19 września 2020
Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 Intencje mszalne 28.09 – 4.10.2020
26 września 2020
Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy
19 września 2020
Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 Intencje mszalne 28.09 – 4.10.2020
26 września 2020

Tak to już jest, że coś się kończy, a coś zaczyna. Skończyły się wakacje i lato, rozpoczęła się jesień. Uczniowie, po wyjątkowo długiej przerwie, powrócili do szkół. Także Liturgiczna Służba Ołtarza rozpoczęła nowy rok formacyjny. Zainaugurowała go w sobotę 19 września, wspólnotową Mszą świętą. Znane przysłowie mówi, że „bez Boga, ani do proga”, dlatego nowy rok służby w parafii zgromadził ministrantów i lektorów najpierw przy ołtarzu. Rozpoczęliśmy od dziękczynienia Bogu za miniony rok szkolny, za wszelkie otrzymane łaski. Prosiliśmy także o błogosławieństwo na nowy czas.

Radosne spotkanie, po zakończonej Mszy Świętej, miało swoją kontynuację przy grillu. Niektórzy mówią, że grillowanie stało się nową dyscypliną narodową Polaków. Pewnie jest coś na rzeczy. Był czas na powakacyjne wspomnienia, dzielenie się planami na przyszłość, a także okazja do tego, by podziękować ministrantom i lektorom za całoroczną posługę, bez której trudno nawet wyobrazić sobie funkcjonowanie parafii. Dla najgorliwszych z nich, którzy, dzięki systematycznej i gorliwej służbie, zdobyli największą ilość punktów, ufundowane zostały nagrody w postaci kart podarunkowych.

Aktualnie w naszej parafii służbę pełni 3 ministrantów i 13 lektorów. Mało to czy dużo? Nie można tego rozpatrywać tylko w kategoriach liczb i statystyk. Służba przy Ołtarzu jest formą powołania, a te zawsze pochodzi od Pana. Jednak istotną rolę w odkrywaniu powołania i właściwym jego kierowaniu odgrywa człowiek. Dlatego też gorąco zapraszamy wszystkich chcących do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczególnie zaproszenie kierujemy do chłopców, którzy ostatnio przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. To najlepszy czas, aby rozpocząć ministrancką przygodę. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dawidem.

ks. Dawid

      

      

      

Foto: Aleksander Puchała, Marcin Gołębiowski

Udostępnij: