Nie bój się powołania

Ogłoszenia duszpasterskie 1.03.2020 / Intencje Mszalne 2-8.03.2020
29 lutego 2020
Komunikat Ministra Zdrowia o walce z koronawirusem
1 marca 2020
Ogłoszenia duszpasterskie 1.03.2020 / Intencje Mszalne 2-8.03.2020
29 lutego 2020
Komunikat Ministra Zdrowia o walce z koronawirusem
1 marca 2020

W zeszłym tygodniu, z racji niedzieli seminaryjnej, miałem okazję i przyjemność, odwiedzić waszą parafię. Podczas tych niedziel – nazywanych przez kleryków potocznie „powołaniówkami” – odwiedzamy parafie naszej diecezji opowiadając o naszym seminarium i spotykając się z wami, naszymi przyjaciółmi na drodze powołania. Czas spędzony w waszej parafii, był dla mnie budujący i radosny. Doświadczyłem zarówno od kapłanów, jak i od parafian wiele życzliwości, nie jedna osoba do mnie zagadała, obdarzyła uśmiechem i życzyła dużo dobrego.

Jednym ze szczególnych momentów tego dnia było spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza. Na spotkanie przyszło kilkoro chłopaków, czym byłem mile zaskoczony ponieważ była to pora obiadowa, a oni mimo to na spotkanie przybyli. Podczas spotkania, opowiedziałem o moim doświadczeniu seminarium, starałem się także pokazać aby nie bać się – jeśli ktoś ma takie pragnienie – wejść na tę drogę. Bo pomimo trudnych dla Kościoła czasów, w jakich przyszło nam żyć, Bóg wciąż jest z nami i można na drodze spotkania z Nim, na drodze kapłaństwa, odnaleźć szczęście, czego sam doświadczam. Później, odpowiedziałem jeszcze na kilka pytań i opowiedziałem o tym, jak Bóg mnie przemienia i jak doświadczam ogromu Jego miłosierdzia w swoim życiu. A, na koniec, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Dziękuje Panu Bogu, za to, że mogłem doświadczyć Jego obecności na tej Niedzieli Seminaryjnej w ludziach których tam spotkałem. Dziękuję wam, że byliście dla mnie ubogaceniem i życzę wam wszystkim dużo radości płynącej od naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Maciej Byrczek rok IV

Udostępnij: