Msza św. w intencji Ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ogłoszenia duszpasterskie 4.11. / Intencje Mszalne 5-11 listopada 2018
4 listopada 2018
Ogłoszenia duszpasterskie 9.12. / Intencje Mszalne 10-16 grudnia 2018
5 grudnia 2018
Ogłoszenia duszpasterskie 4.11. / Intencje Mszalne 5-11 listopada 2018
4 listopada 2018
Ogłoszenia duszpasterskie 9.12. / Intencje Mszalne 10-16 grudnia 2018
5 grudnia 2018

11 listopada 2018 r. o godz. 12.30 Ks. Proboszcz Zenon Pikuła sprawował Mszę św. w intencji Ojczyzny, wspominając wszystkich naszych żyjących rodaków jak również tych, którzy odeszli do Pana oddając życie w służbie Ojczyzny, broniąc jej czci, godności i honoru, broniąc życia istnienia ludzkiego, życia wielu naszych braci i sióstr.

Dzisiaj w tą niedzielę, Święto Niepodległości, możemy w wymowny sposób przekonać się o tym, że Pan Bóg troszczy się o naszą Ojczyznę – powiedział ks. Proboszcz wskazując, że dokładnie 100 lat temu nasz Kraj mógł na nowo cieszyć się upragnioną wolnością po 123 latach zaborów. Zachęcał, aby stanąć przed Bogiem pełni wdzięczności za Opatrzność, która czuwa nad nami i nami kieruje, aby ochotnym sercem podjąć dar wolności jako zadanie budowania naszej wspólnoty narodowej na fundamencie chrześcijańskiej tożsamości i braterstwa, aby obecność Zmartwychwstałego Pana umacniała w nas ducha modlitwy za naszą Ojczyznę i Kościół szczególnie tam, gdzie jest On dyskryminowany i prześladowany.

W homilii zwrócił uwagę na postawę ubogiej wdowy z Ewangelii św. Marka, która wrzuciła do skarbony wszystko co miała na swoje utrzymanie, nie zostawiając sobie nic. Oddała Bogu wszystko. Przekroczyła dla Boga granice miłości własnej. W tym geście wyraziła całą swoją miłość – serce. Ks. Proboszcz zwrócił uwagę, że w takim sposobie myślenia winna ukazywać się ludzka rzeczywistość. Na tym oparta jest miłość do Boga, miłość małżeńska , miłość dzieci do rodziców, rodziców do dzieci ale też miłość do Ojczyzny. Gdyby nie było takiej postawy, to nie mielibyśmy wolności i niepodległości. Pewnie w taki sposób myśleli Ci, który poszli walczyć w powstaniach, wiedząc, że mogą oddać całe swoje życie, oddać wszystko. Widzieli w tym głęboki sens.

Marzena Gołębiowska

Udostępnij: