Ministranci na Turnieju Tenisa Stołowego

Trwają prace termomodernizacyjne i dekarskie
24 listopada 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 / Intencje Mszalne 2 – 8.12. 2019
29 listopada 2019
Trwają prace termomodernizacyjne i dekarskie
24 listopada 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 / Intencje Mszalne 2 – 8.12. 2019
29 listopada 2019

W sobotę, 16 listopada 2019 r., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się XXIII Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Uczestnicy, którzy w nim brali udział, zostali wyłonieni podczas eliminacji dekanalnych, przeprowadzonych przez dekanalnych duszpasterzy dzieci i młodzieży. Do Olkusza przyjechało 85 uczestników, w tym nasi ministranci Szymek i Kuba.

Szymek od najmłodszych lat trenuje tenis stołowy w klubie UKS Huragan Sosnowiec. W klubie prowadzone są zajęcia dla młodzieży szkolnej oraz dla dorosłych.

Na pierwsze zajęcia Szymek uczęszczał będąc jeszcze przedszkolakiem. Obecnie jest uczniem VI klasy szkoły podstawowej (kategoria: młodzik). Trenuje 3 razy w tygodniu. Do tego dochodzą mecze ligowe w IV lidze tenisa stołowego (średnio jeden na dwa tygodnie) oraz zawody wojewódzkie lub turnieje, które najczęściej odbywają się w weekendy. Osiągnął już sukcesy, w tej niedocenianej dyscyplinie sportu, na poziomie miasta Sosnowiec i w województwie śląskim (indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Śląska w kategorii skrzat, brązowy medal Mistrzostw Śląska w grze deblowej w kategorii Żak). Łączy pasję sportową ze służbą ministrancką co umożliwiło mu również sukcesy w Turniejach Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz (na 4 dotychczasowe występy  trzy razy zwyciężał a raz był drugi).

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij: