Święto Patronalne Straży Honorowej NSPJ

Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022 Intencje Mszy Świętych 27.06-3.07.2022
25 czerwca 2022
Ogłoszenia duszpasterskie 3.07.2022 Intencje Mszy Świętych 4-10.07.2022
2 lipca 2022
Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022 Intencje Mszy Świętych 27.06-3.07.2022
25 czerwca 2022
Ogłoszenia duszpasterskie 3.07.2022 Intencje Mszy Świętych 4-10.07.2022
2 lipca 2022

W piątek, 24 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień patronalny Straży Honorowej NSPJ.

O godz. 17.30 ks. Łukasz Lisowski powitał wszystkich zgromadzonych w naszej świątyni, tych, którzy ukochali Najświętsze Serce Jezusa Chrystusa, którzy należą do Straży Honorowej, trwając nieustannie na modlitwie, by przyczynić się do jeszcze wznioślejszego uwielbienia Boga. Po słowach powitania wspólnie odśpiewano Litanię do Serca Pana Jezusa, po czym została odprawiona Eucharystia.

W homilii ks. Łukasz zwrócił uwagę na to, aby trwać na modlitwie, wsłuchując się w to, co Boskie Serce chce nam przekazać, by potem żyć tymi wskazówkami, odpowiadając na Boże wezwanie przykładem, a nie tylko słowem.

Dziękujemy Wam za to moi drodzy – powiedział ks. Łukasz, że przez swój przykład pokazujecie jak trwać przy Bogu i wsłuchiwać się w Niego. Trwacie o różnych godzinach i nieustannie pokazujecie, jak bardzo Pana Boga kochacie, pomimo różnych słabości ludzkich. Wasz zegar, który znajduje się w kaplicy św. Antoniego, wskazuje, że jesteście nieustannie gotowi stanąć przy Panu Jezusie.

Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa obierają jedną godzinę w ciągu dnia, ze wszystkimi przypadającymi na tę chwilę obowiązkami, w czasie której pamiętają w sposób szczególny o Chrystusie obecnym w tabernakulum i ofiarują Mu zwykłe zajęcia tego czasu. Celem każdej z grup jest całodobowa modlitwa i tak też jest właśnie w naszej wspólnocie parafialnej.

Wierni zgromadzili się z zapalonymi świecami przy figurze Serca Pana Jezusa, aby dokonać aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela.

Zachęcamy do włączenia się do Straży Honorowej, aby razem trwać na modlitwie, żeby tą jedną godzinę, o której Bóg mówi: Chociaż jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną, ofiarować, by spotkać się z Bogiem, by wsłuchać się w Jego głos. Otwórzmy się na Jego miłość.

Po Mszy św. każdy został zaproszony do wspólnego stołu. Był to czas, aby przy poczęstunku pobyć ze sobą, porozmawiać i podzielić się świadectwem z przynależenia do grup parafialnych.

Tekst i zdjęcia: Marzena Gołębiowska

Udostępnij: