Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2023 – Intencje Mszy Świętych 2 – 8.10.2023

Vademecum wyborcze Katolika
28 września 2023
23 października — Pielgrzymka do Turzy Śląskiej
6 października 2023
Vademecum wyborcze Katolika
28 września 2023
23 października — Pielgrzymka do Turzy Śląskiej
6 października 2023

Ogłoszenia duszpasterskie 
1 października 2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz nowe osoby, które chciałyby zasilić grona. Po Mszy tradycyjnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówiony różaniec, a po nim wymiana tajemnic. Zapraszamy.
 2. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Dyrektor Caritas zaprasza do wsparcia licznych dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą Caritas.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzisiaj o godz. 17.15, w tygodniu o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek 2 października o godzinie 18.30 w sali plebanii odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej zapoznać się z Biblią.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo z formularza o św. Józefie. Podczas Mszy będzie udzielony Sakrament Chorych dla osób odczuwających taką potrzebę. Chętne osoby mogą zgłaszać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej o św. Józefie w zakrystii bądź kancelarii oraz zapisywać swoje sprawy w księdze znajdującej się na stoliku przy obrazie św. Józefa, które będziemy odczytywać podczas nabożeństwa.
 6. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie zwierzaki wraz ze swoimi opiekunami na błogosławieństwo zwierząt. Błogosławieństwo jak co roku odbędzie się przy figurze Dobrego Pasterza. Jeżeli ktoś chce to może przynieść karmę dla psów, kotów, które przekażemy naszemu Sosnowieckiemu Schronisku.
 7. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W środę o godzinie 19.00 w Sali plebanii odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy osoby chcące czytać teksty czytań mszalnych podczas Mszy Świętych i nabożeństw.
 9. W środę 4 października o godzinie 20.00 do sali plebanii zapraszamy wszystkich studentów oraz chętnych absolwentów na pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.
 10. W piątek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz Straży Honorowej NSP Jezusa a po Mszy na spotkanie w sali na plebanii. 
 11. Za tydzień w niedzielę jak w ubiegłych latach będziemy rozprowadzać kremówki, które będą stanowić cegiełkę na remont dachu. Koszt jednego ciastka to 10 zł, tak samo jak ostatnimi czasy. Od godziny 10.00 do 13.00 przed naszym kościołem będą Panie  z Stowarzyszenia Amazonek Sosnowieckich, które będą zachęcały Panie do badań, aby uniknąć w przyszłości raka piersi. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej szansy.
 12. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. W piątek o godz. 7.00 będzie Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające i całodzienna adoracja. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek do sakramentu spowiedzi będzie można przystąpić rano od godz. 6.30 – 7.30, po południu od godz. 17.30 – 18.30. Chorych z posługą sakramentalną w domach odwiedzimy według ustalonego porządku. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii, albo w Kancelarii Parafialnej. W sobotę o godzinie 7.00 będzie Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po jej zakończeniu nabożeństwo pierwszej soboty.
 13. W niedzielę o godz.7.20 śpiewamy Godzinki ku czci NMP.
 14. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu przypada 15 rocznica śmierci księdza biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pierwszym pasterzu.
 15. Rozpoczynamy dwuletni cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas siódmych. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas siódmych będzie w poniedziałek 16 października o godz. 19.00 w kościele. Na spotkaniu należy oddać wypełnioną deklarację bierzmowanego. Deklaracje są do odebrania w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 16. W ostatnim tygodniu na potrzeby naszego kościoła złożono ofiarę 300 zł. Darczyńcom serdecznie dziękujemy za dar serca.
 1.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u Pana Kościelnego.
Mamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”, a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w których można znaleźć treści pogłębiające naszą wiarę i wiedzę religijną.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej i radosnej niedzieli.

 

Intencje  Mszy  Świętych
2 – 8 października 2023 r.

PONIEDZIAŁEK  2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

7.00  Za Ś.P. Edwarda Majchera – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 29 gregoriańska

18.00  Za Ś.P.  Annę Lech – od sąsiadów Sadowskich

WTOREK  3 października

  7.00  O wynagrodzenie krzywd w rodzinie, z prośbą o Boże błogosławieństwo

18.00  Za Ś.P. Mieczysława Pawlika – 30 gregoriańska

18.00  Do Św. Józefa: – O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Barbary Pytlos

           – za ś.p. Emilię Aumueller – od uczestników pogrzebu, ś.p. Leopolda Padlowskiego – od uczestników pogrzebu, ś.p. Mirosława Więcławika – od uczestników pogrzebu, ś,p. Zenona Glanowskiego – od uczestników pogrzebu, ś.p. Zenona Drożdża – od  uczestników pogrzebu, Mateusza Smolińskiego – od uczestników pogrzebu

ŚRODA  4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

  7.00  Za Ś.P. dusze w czyśćcu cierpiące

18.00  W intencji Legionu Maryi

18.00  Za Ś.P. Urszulę i Gabriela Matczaków, Katarzynę Matczak Musiał i Zbigniewa Musiała

CZWARTEK  5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

  7.00  Za Ś.P. Mateusza Smolińskiego – od Zakładu Pogrzebowego Eden w Sosnowcu

18.00  W intencji Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej

18.00  Za Ś.P. Monikę Krzek w 1 r. śm.

PIĄTEK  6 października

  7.00  Wynagradzająca NSPJ

18.00  Za Ś.P. Zenona Glanowskiego – od Agaty i Romana Niziołów z córką

18.00  W pewnej intencji

SOBOTA  7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

  7.00  Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18.00  Za Ś.P. Za Ś.P. Helenę, Stefana, Stefana Osików, Katarzynę i Michała Bijaków

18.00  Za Ś.P. Edwarda Jastrząbia

NIEDZIELA  8 października – XXVII Niedziela Zwykła

  8.00  Za Ś.P. Barbarę, Sabinę, Mariana Gołębiowskich, Annę, Zdzisława Szustaków

  9.30  Za Ś.P. Stanisławę i Bolesława Karcz, – od córki z rodziną

11.00  Za Ś.P. Marię Kijas w 5 r. śm. i Jerzego Kijasa w 2 r. śm.

12.30  Za Parafian: 1. O Boże błogosławieństwo dla nauczycieli i wychowawców, aby im nigdy nie brakło siły i nadziei

                                  Chrzest: Dawid Kazimierz Ramos

18.00  Za Ś.P. Henrykę, Michała Trzasków, Leokadię i Tadeusza Pielków

 

 

Udostępnij: