Małżonkowie jubilaci u Matki Bożej Anielskiej

Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019 / Intencje Mszalne 28.10. – 3.11. 2019
26 października 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 3.11.2019 / Intencje Mszalne 4 – 11.11. 2019
3 listopada 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019 / Intencje Mszalne 28.10. – 3.11. 2019
26 października 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 3.11.2019 / Intencje Mszalne 4 – 11.11. 2019
3 listopada 2019

Jubileusz małżeński jest okazją do refleksji nad wspólnie przeżytymi latami. W sobotę, 19 października, cztery pary z naszej parafii świętowały małżeńskie jubileusze podczas diecezjalnej pielgrzymki małżonków do Bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Państwo Maria i Tadeusz Pazurowie oraz Jadwiga i Tadeusz Leciakowie obchodzący 50. rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa, Krystyna i Zygmunt Dulikowie obchodzący 40. rocznicę oraz Marzena i Adam Gołębiowscy obchodzący 25 rocznicę, przybyli do Matki Bożej, aby podziękować Bogu za opiekę i otrzymane łaski oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Mszy św. dla jubilatów przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Fot. Adam Gołębiowski

„Dziękuję za wasze życie, które przez tyle lat upłynęło Wam razem! (…) Wszystkim Wam gratuluję i modlę się gorąco, żeby Pan Bóg Wam błogosławił, byście potrafili sobie wybaczać, (…) bo tam gdzie wybaczenie człowiek daje sobie szansę, by zacząć budować na nowo miłość, zgodę i pokój” – mówił Biskup. Apelował też o wdzięczność Bogu za to, że mają obok siebie drugą osobę, dzięki czemu nie muszą borykać się z samotnością, która jest jedną z plag naszych czasów. Zalecał także wspólną modlitwę, jako cementującą małżeńską wspólnotę.

                                                   Fot. Adam Gołębiowski

Podczas Mszy św. małżonkowie z ufnością i wiarą odnowili przysięgę małżeńską oraz zawierzyli małżeństwa i rodziny Matce Bożej Anielskiej.

Po Eucharystii uczestnicy otrzymali pamiątkowe modlitewniki i błogosławieństwa Biskupa Sosnowieckiego.

Jak wspomnieli przedstawiciele małżonków dziękując ks. Biskupowi za poświęcony cenny czas i sprawowaną Najświętszą Ofiarę, jubileusz małżeński jest okazją do refleksji nad wspólnie przeżytymi latami. Zadajemy sobie pytanie: ile doznaliśmy dobra, miłości, szczęścia, a ile sami potrafiliśmy ofiarować. Po latach nie pamięta się już trudności i cierpień a tylko dobro. To Bóg pomaga małżonkom miłować, ponosić ofiary i zapominać o trudach.

Św. Jan Paweł II mówił: „Człowiek nie może żyć bez miłości. Pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość.” 

                                                   Fot. ks. Arkadiusz Witkowski

Uroczystość zorganizował Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

Marzena Gołębiowska

 

 

Udostępnij: