Uroczystość Jubileuszowa 30-lecia Legionu Maryi w naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 – Intencje Mszy Świętych 26.06-02.07 2023
24 czerwca 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2023 – Intencje Mszy Świętych 3-9.07 2023
30 czerwca 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 – Intencje Mszy Świętych 26.06-02.07 2023
24 czerwca 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2023 – Intencje Mszy Świętych 3-9.07 2023
30 czerwca 2023

W niedzielę 25 czerwca obchodziliśmy jubileusz 30-lecia Legionu Maryi w naszej parafii. O godz. 12.00 rozpoczęły się modlitwy legionowe, które poprowadził ks. Ryszard Pietrzak – moderator diecezjalny Legionu Maryi w naszej diecezji. Mieliśmy również okazję usłyszeć o historii legionu, jego celach i zadaniach.

O godz. 12.30 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. dr hab. Paweł Pielka. Współcelebransami byli ks. Ryszard Pietrzak oraz ks. Proboszcz Andrzej Jasiński. Legioniści, parafianie i przybyli goście dziękowali za 30 lat działalności legionu, prosząc Pana Boga o potrzebne łaski na dalszą służbę.

Ks. Paweł w homilii wielokrotnie nawiązywał do obecności Maryi w życiu każdego legionisty. Maryja – w Niej się chronimy, do Niej uciekamy. Ona jest naszym bezpieczeństwem. Ona sprawia, że nic nas nie zatrzyma. Ona – Jej potrzebujemy. O tym wie każdy z was i od was świat dowiaduje się, że tak właśnie jest.

Podkreślił, że legionista jest również przyjacielem Chrystusa ukrzyżowanego, czego świat dzisiaj nie pojmuje i nie chce widzieć. Legionista wie, gdzie jest jego oręż – Maryja i męka pańska. Dwa bieguny sublimacji uczuć – powiedział ks. Paweł. Legionista wie, że w Twoich ranach Panie jest nasze zbawienie. Legionista tak jak w Maryi, chroni się również w ranach Pana. Tak rodzi się żołnierz Chrystusa. Po co? Dla Kogo? Dla Kościoła. Bo trzeba służyć Kościołowi, służyć w posłuszeństwie i tę prawdę znają legioniści, którzy słuchają Boga w głosie Kościoła przez posłuszeństwo kierownikowi duchownemu.

Ks. Paweł zwrócił również uwagę na unikalną cechę: zejście do tych, którzy są w dole, którzy są w depresji, którzy już nic nie mogą, niczego nie chcą słyszeć, którym się wydaje, że Bóg ich opuścił. Legionista umie trwać przy takim człowieku i przynosi dobrą nowinę, że na żadnym dnie nie będą sami. Ta dobra nowina jest również dla nas wszystkich. W twoim nieszczęściu, w twoim dole, w twojej bezradności jest Pan – powiedział kaznodzieja – jedność z Panem będzie przemieniająca. Pan nie szuka mocnych, ale słabych, żeby przepełnić ich swoją mocą.

To dzisiaj Kościół jest wielki, bo doświadczany mocą próby, a legioniści są dzisiaj świadomi pytań, niepokojów, ran i wyzwań. To jest wielka chwila. Magnificat przez ból, Magnificat przez radość, zawsze Magnificat. Magnificat za wszystko, co uczynił, za wszystko, co czyni i za wszystko, co będzie sprawiał.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował przybyłym kapłanom, w szczególności księdzu prałatowi Karolowi Malasiewiczowi, który w dniu dzisiejszym posługiwał w konfesjonale. Wspomniał, że ks. Karol jest nie tylko budowniczym naszego kościoła, ale także animatorem ruchów parafialnych i to jemu zawdzięczamy obecność Legionu Maryi w naszej parafii.

Dziękujemy również Panu Rafałowi, który uświetnił uroczystość poprzez śpiew i grę na organach.

Po Mszy Świętej w parafialnej bibliotece odbyła się agapa, podczas której był czas na wspólny posiłek, rozmowy i śpiew.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości jubileuszowej.

Więcej zdjęć z uroczystości TUTAJ

Tekst i zdjęcia: Marzena i Adam Gołębiowscy

Udostępnij: