Pierwszy dzień rekolekcji z Całunem Turyńskim

Rozpoczynamy rekolekcje z Całunem Turyńskim
22 marca 2025
Chusta z Manopello — drugi dzień rekolekcji z Całunem Turyńskim
24 marca 2025
Rozpoczynamy rekolekcje z Całunem Turyńskim
22 marca 2025
Chusta z Manopello — drugi dzień rekolekcji z Całunem Turyńskim
24 marca 2025

Trwamy w pierwszym dniu Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych z Całunem Turyńskim. Jego wierna kopia w skali 1:1 wystawiona jest w naszym kościele. Dzięki specjalnemu oświetleniu możemy dokładnie widzieć wizerunek Pana Jezusa uwieczniony na płótnie. Ksiądz Zbigniew Dudek – Kustosz Repliki Całunu przekazuje nam wiedzę o tej bezcennej Relikwii, wskazując i omawiając poszczególne części wizerunku. Przybliża nas również do doświadczeń, przez które przechodził Pan Jezus. Do cierpienia i miłości, śmierci i Zmartwychwstania.

Ksiądz Zbigniew omawia też jedno z narzędzi tortur, używane do biczowania.

Rekolekcje są czasem kontemplacji wizerunku Pana Jezusa uwiecznionego na płótnie. Po Mszy Świętej każdy może podejść do Całunu, aby dotknąć przebitego boku Chrystusa i modlić się, aby Bóg wzmocnił naszą miłość, aby być przedłużeniem miłości Boga na ziemi.

Na okładce jednej z publikacji o Całunie Turyńskim, które możemy nabyć podczas rekolekcji, czytamy: „To relikwia niezwykła i tajemnicza, szczególny świadek — jeżeli przyjmiemy argumenty wielu uczonych — Paschy, męczeństwa, śmierci i zmartwychwstania. Milczący świadek, a jednocześnie zadziwiająco wymowny”. Jan Paweł II

Fotografie: Adam Gołębiowski

Udostępnij: