Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 – Intencje Mszy Świętych 4-10.12.2023

Z Maryją wkraczamy w czas Adwentu 
2 grudnia 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023 – Intencje Mszy Świętych 11-17.12.2023
8 grudnia 2023
Z Maryją wkraczamy w czas Adwentu 
2 grudnia 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023 – Intencje Mszy Świętych 11-17.12.2023
8 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 grudnia 2023 r.

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim wymiana tajemnic.  
 2. Na Mszy Świętej o godzinie 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opłatki będzie można zaopatrzyć się po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii. Wraz z opłatkami są rozprowadzane świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł za małą i 20 zł za dużą. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na wigilijną pomoc dzieciom.
 3. Rozpoczęliśmy Adwent. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msze Święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie będą codziennie o godzinie 18.00, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00. W czasie Adwentu zapraszamy do udziału w roratach i skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej.
 4. Po świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Kapłani odwiedzą tylko tych Parafian, którzy zaproszą kapłana do swojego domu. Zaproszenia można zgłaszać najpóźniej do 17 grudnia w Kancelarii Parafialnej, albo w zakrystii po Mszy Świętej. Osoby i rodziny, które z różnych przyczyn nie będą mogły zaprosić księdza do swego domu, zapraszamy do naszego kościoła na kolędową Mszę Świętą z błogosławieństwem kolędowym rodziny w dniu 14 stycznia o godz. 12.30. Plan kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 18.30 w sali na plebanii.
 6. We wtorek zapraszamy po Mszę św. o godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Józefa. Chętne osoby mogą zgłaszać swoje intencje św. Józefa w zakrystii bądź kancelarii oraz zapisywać swoje sprawy w księdze znajdującej się na stoliku przy obrazie św. Józefa, które będziemy odczytywać podczas nabożeństwa.
 7. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 12.00 rozpocznie się nabożeństwo Godzina Łaski, podczas którego będziemy powierzać opiece Maryi Matki Bożej Niepokalanie Poczętej nas samych, nasze rodziny, parafię, naszą Ojczyznę. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy św. Z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. W środę po Mszy Świętej wieczornej będzie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w intencji powołań kapłańskich będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godziny 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W niedzielę o godzinie 7.20 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP.
 9. Stowarzyszenie Legionu Maryi zaprasza na Zlot Generalny Legionu Maryi, który odbędzie się 9 grudnia w kościele św. Barbary w Sosnowcu. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Będzie można w tym dniu złożyć ofiarę na ten cel.
 11. W ubiegłym tygodniu na prace remontowe w naszym kościele złożono ofiarę w wysokości 150 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u Pana Kościelnego. W czasopismach można znaleźć treści pogłębiające naszą wiarę i wiedzę religijną.
Mamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”, a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci, numer adwentowy. Jest także specjalny numer Gościa Niedzielnego p.t. Historia Kościoła.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej i radosnej niedzieli.

Intencje  Mszy  Świętych
4 – 10 grudnia 2023 r.

PONIEDZIAŁEK  4 grudnia – wspomnienie św. Barbary

7.00  Za Ś.P. Roberta Gierczaka w rocz. śm. i Tadeusza Florkiewicza w rcz. śm.

18.00  Za Ś.P. Barbarę Demowską – od męża, córki i wnuków

18.00  Za Ś.P. Jadwigę Lech – od koleżanek z pracy z Grupy Żywiec

WTOREK  5 grudnia

  7.00  Za Ś.P. Zygmunta Staszewskiego

18.00  Do Św. Józefa: za ś.p. Bogusława Sobieraja – od uczestników pogrzebu, Czesławę Bochenek – od uczestników pogrzebu, Włodzimierza Srokosza – od Zakładu Pogrzebowego Eden w Sosnowcu, Barbarę Pieczyrak – od uczestników pogrzebu, Zenona Glanowskiego – od uczestników pogrzebu, Mirosława Więcławika – od uczestników pogrzebu, Jadwigę Lech – od uczestników pogrzebu

18.00  Za Ś.P. Barbarę Demowską – od przyjaciółki

ŚRODA  6 grudnia

  7.00  W intencji przebłagania za grzechy Marcina

18.00  W intencji Legionu Maryi

18.00  O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków Róży Matki Bożej Miłosierdzia Bożego

CZWARTEK  7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego

  7.00  Za Ś.P. Urszulę w 3 r. śm., i Seweryna w 27 r. śm. Kohnke

18.00  Za Ś.P. Mirosława Więcławika – od Stanisława Wawrzaszka

18.00  Za Ś.P. Jadwigę Lech – od Zakładu Pogrzebowego Eden w Sosnowcu

PIĄTEK  8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  7.00  Za Ś.P. dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie duszy i ciała, wszelkie łaski i nieustanną opiekę  Matki Bożej dla Leokadii i Jana Witkowskich i całej ich rodziny

18.00  Za Ś.P. Franciszka, Marię, Bolesłwa Kwietniów, Felicję i Edwarda Jastrząbiów

SOBOTA  9 grudnia

  7.00  O Boże błogosławieństwo, zdrowie, wszelkie potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Pana Wiesława z okazji imienin – od grup modlitewnych naszej parafii

18.00 Za Ś.P. Helenę i Stefana Osików, Jana, Antoniego i Józefa Kotów

18.00 Za Ś.P. rodzeństwo Zenona i Helenę Brodów – od siostrzeńca Piotra z rodziną

NIEDZIELA  10 grudnia – II Niedziela Adwentu

  8.00  Za Ś.P. Stanisławę, Ryszarda Fuińskich – od córki, oraz za ś,p. Janusza Borowiaka – od siostry

  9.30  Za Ś.P. Jana w 14 r. śm., Genowefę Grzelców, Piotra Farynę

11.00  W pewnej intencji

12.30  Za Parafian – chrzty: Fabian Chrobot, Amelia Maria Chajduga

18.00  Za Ś.P. Mirosława Więcławka – od Anny z Kęt

Udostępnij: