Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023 – Intencje Mszy Świętych 27.11- 3.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 – Intencje Mszy Świętych 20-26.11.2023
18 listopada 2023
9 grudnia — Zlot Generalny Legionu Maryi
30 listopada 2023
Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 – Intencje Mszy Świętych 20-26.11.2023
18 listopada 2023
9 grudnia — Zlot Generalny Legionu Maryi
30 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada 2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj przeżywmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godzinie 12.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem powierzymy siebie, nasze rodziny, parafię i naszą Ojczyznę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. W poniedziałek o godzinie 18.30 w Sali plebani będzie spotkanie Kręgu Biblijnego/
 3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w intencji powołań kapłańskich będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godzinie 7.00 będzie Msza św., następnie nabożeństwo wynagradzające NSPJ z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W tym dniu spowiadać będziemy rano od 6.30 i po południu od 17.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w domach według ustalonego porządku. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, albo w kancelarii.
 5. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty.
 6. W piątek na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz Straży Honorowej NSP Jezusa, a po Mszy na spotkanie w sali na plebani. 
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca oraz nowe osoby, które chciałby zasilić grona. Po Mszy tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówiony różaniec a po nim wymiana tajemnic. Zapraszamy.  
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się czas Adwentu, który ma nas przygotować do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i tajemnicy przyjścia na świat naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Na Mszy Świętej o godzinie 8.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opłatki będzie się można zaopatrzyć po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, albo w zakrystii. Wraz z opłatkami będą rozprowadzane świece wigilijne Caritas. W niedzielę o godzinie 7.20 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP.
 9. Po świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Kapłani odwiedzą tylko tych Parafian, którzy zaproszą kapłana do swojego domu. Zaproszenia można zgłaszać najpóźniej do 17 grudnia w Kancelarii Parafialnej, albo w zakrystii po Mszy Świętej. Osoby i rodziny, które z różnych przyczyn nie będą mogły zaprosić księdza do swego domu, zapraszamy do naszego kościoła na kolędową Mszę Świętą z błogosławieństwem kolędowym rodziny rodziny w dniu 14.I. o g. 12.30. Plan kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przed kościołem, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Zaproszenie ks. Dyrektora Diecezjalnego Caritas: Drodzy mieszkańcy Sosnowca!
  Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia. Od wielu lat Wigilia dla samotnych, bezdomnych i ubogich mieszkańców Sosnowca organizowana była przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej wspólnie z Miastem.
  W związku z oświadczeniem Pana Prezydenta o zawieszeniu współpracy miasta z Diecezją Sosnowiecką w tym roku jest to niemożliwe.
  Pragnę jednak poinformować, iż Caritas Diecezji Sosnowieckiej wspólnie z parafią katedralną pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu organizuje Wigilię dla samotnych, bezdomnych i ubogich mieszkańców Sosnowca w dniu 18 grudnia w Domu Katolickim (ul. Kościelna 8). Proszę, aby osoby, które chcą z nami zasiąść do wigilijnego stołu, zgłaszały chęć udziału swoim duszpasterzom. Przemysław Szot Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
 11. W ubiegłym tygodniu z racji III niedzieli miesiąca na prace remontowe w naszym kościele złożono ofiarę w wysokości 5622 zł. Przygotowujemy się finansowo do podjęcia remontu przynajmniej części dachu kościoła. Na ten cel do dzisiaj udało się zgromadzić 15.400, zł. Za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne podziękowanie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u Pana Kościelnego.
Mamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”, a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w których można znaleźć treści pogłębiające naszą wiarę                         i wiedzę religijną.

Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej i radosnej niedzieli.

 

Intencje  Mszy  Świętych
27 listopada – 3 grudnia 2023 r.

PONIEDZIAŁEK  27 listopada

  7.00  O łaskę zdrowia dla chorych członków Koła Żywego Różańca Róży Matki Bożej Ostrobramskiej, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla wszystkich odmawiających różaniec

18.00  Za Ś.P. Grzegorza Kulasa, Franciszkę i Jana Mielczarków i zm. z rodziny Wawrzaków

18.00  Za Ś.P. Agnieszkę, Aleksandrę, Józefa Jędrzejkiewiczów, Stefanię i Edwarda Jagiełka

WTOREK  28 listopada

  7.00  Za Ś.P. Jadwigę Lech – od znajomych z Klimontowa w woj. świętokrzyskim

18.00  Za Ś.P. Mirosławę w 1 r. śm. i Zdzisława Skowronów – od córki z rodziną

18.00  Za Ś.P. Cecylię Bajerkiewicz – od brata Jana z rodziną

ŚRODA  29 listopada

  7.00  Za Ś.P. Leopolda Padlowskiego – od uczestników pogrzebu

18.00  O Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i wszelkie łaski dla Rafała Jaromina z okazji 50 rocznicy urodzin

18.00  Za Ś.P. Jadwigę Lech – od rodziny Marka, Jacka Raków i Witka z rodziną

CZWARTEK  30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

  7.00  Za Ś.P. Jana Kurka w rocznicę śmierci – od żony i zmarłych rodziców Marię i Tadeusza Kurków, Ryszarda Bystrzyckiego

18.00  Za Ś.P. Cecylię Bajerkiewicz – od Doroty i Krzysztofa Tęczów

18.00  Za Ś.P. Mirosława Więcławka – od Dominiki z rodziną

PIĄTEK  1 grudnia

  7.00  Wynagradzająca NSPJ

18.00  Za Ś.P. Jadwigę Lech – od koleżanek z pracy córki Iwony

18.00  Za Ś.P. dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA  2 grudnia

  7.00 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18.00 Za Ś.P. Mirosława Więcławka – od bratanka Piotra i bratanic Anny, Marii i Małgorzaty

18.00 Za Ś.P. Annę Urbańską, Tadeusza Puto – od rodziny Dudałów

NIEDZIELA  3 grudnia – I Niedziela Adwentu

  8.00  W intencji Żywego Różańca

  9.30  O Boże błogosławieństwo dla Karola z okazji 5 rocznicy urodzin

11.00  O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Klaudii Popiel z okazji 80 rocznicy urodzin

12.30  Za Parafian

18.00  Za Ś.P. Radosława, Mirosławę Tyl, Barbarę, Józefa, Stanisławę Wydymus, Mirosławę i Mariana Witeckich

Udostępnij: