Msza św. w 60. rocznicę Święceń Kapłańskich

Zaproszenie na Mszę św. jubileuszową
18 maja 2024
Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 – Intencje Mszy Świętych 27.05 – 2.06.2024
25 maja 2024
Zaproszenie na Mszę św. jubileuszową
18 maja 2024
Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 – Intencje Mszy Świętych 27.05 – 2.06.2024
25 maja 2024

W niedzielę 19 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodziliśmy jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prałata dra Karola Malasiewicza. W kościele licznie zgromadzili się kapłani, rodzina, przyjaciele i nasi parafianie, aby dzielić radość z Wielebnym Jubilatem i okazać wdzięczność Jemu i Panu Bogu za wzniesienie naszej świątyni i obiektów parafialnych, za ofiarowanie wielu lat kapłańskiego życia naszej wspólnocie i prowadzenie nas do Boga.

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył sam Jubilat, a kazanie wygłosił jego wieloletni przyjaciel, jeszcze z czasów nauki w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, ks. prałat dr Stanisław Gębka.

Na zakończenie ks. Karol podziękował wszystkim za modlitwę, kapłanom sprawującym Eucharystię, ks. prałatowi Stanisławowi za wygłoszone Słowo Boże, lektorom, Panu organiście, wokalistom, wszystkim, którzy zgromadzili się na uroczystości. Dziękuję za Wasza Komunię Świętą, za waszą wspólnotę w Duchu Świętym.

Wyrazy wdzięczności Jubilatowi złożyli: Liturgiczna Służba Ołtarza, przedstawiciele parafian i Sosnowiecka Rada Rycerzy Kolumba, dziękując za dzieło, które własnymi rękami i naszych parafian wybudował, za trud, za życzliwość, chęć niesienia pomocy potrzebującym w każdej sytuacji  oraz za nieustające trwanie w konfesjonale.

Ks. Karolowi życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata kapłańskiej posługi.

Fotografie: Marzena Gołębiowska

Więcej zdjęć TUTAJ

Udostępnij: