Jeszcze słów kilka o Domowym Kościele

Po co małżonkom teologia
6 października 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 / Intencje Mszalne 14-20.10.2019
13 października 2019
Po co małżonkom teologia
6 października 2019
Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 / Intencje Mszalne 14-20.10.2019
13 października 2019

Wiara umacnia się i pomnaża wtedy, gdy się nią dzielimy, a nie tylko zachowujemy skrzętnie dla siebie. Mogliśmy się o tym przekonać w minioną niedzielę, słuchając świadectw małżeństw należących do wspólnoty Domowego Kościoła.

       

       

Mirella i Bartosz, Danuta i Henryk, Estera i Tomasz oraz Małgorzata i Edmund przyjechali, aby opowiedzieć o doświadczeniu tej wspólnoty i o owocach formowania się w niej, jakie dostrzegają w swoim małżeństwie i we własnej rodzinie.

Zapraszali do Domowego Kościoła także małżeństwa z naszej parafii, gdyż wśród różnych propozycji wspólnot kościelnych, brakuje takiej, która adresowana jest konkretnie do małżonków pragnących żyć na co dzień charyzmatem przyjętego sakramentu.

Aby mógł powstać krąg małżeństw potrzebne są przynajmniej cztery pary, które przez pierwszy rok prowadzone są przez parę animatorów nazywaną parą pilotującą. Jest to czas pilotażu, czyli poznawania wspólnoty, jej specyfiki i obowiązujących w niej zasad. Odbywa się to podczas comiesięcznych spotkań, podczas których obecny jest również kapłan, pełniący funkcję moderatora kręgu.

Domowy Kościół jest obecny we wszystkich diecezjach Polski. W ostatnich latach zauważalny jest jego rozwój także poza granicami naszego kraju. Wspólnoty powstają w Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Czechach, Ukrainie i Litwie, a także w Chinach, Kanadzie i w USA.

Ponawiamy zaproszenie do Domowego Kościoła.
Zapoznawcze i informacyjne spotkanie przy kawie i domowym cieście odbędzie się 13 października
po Mszy świętej o godzinie 9.30 w salce na plebanii.
Bliższych informacji (dla jeszcze niezdecydowanych) udziela ks. Dawid.
O Domowym Kościele można przeczytać także na stronie: www.dk.oaza.pl.

 

 

 

Udostępnij: