X Niedziela Zwykła
- Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11.30. będzie procesja z nabożeństwem czerwcowym.
- O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w języku hiszpańskim.
- Nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła od poniedziałku do czwartku będą po Mszy Świętej o godz. 18.00, a od piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30.
- W tym tygodniu z racji Oktawy Bożego Ciała i procesji eucharystycznych we wtorek po Mszy Świętej wieczornej nie będzie nabożeństwa do św. Siostry Faustyny, a w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła. Jeszcze raz zwracamy się z serdeczną prośbą do ludzi młodych o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Osoby, które przygotowywały ołtarze są starsze, schorowane i nie mogą same wszystkiego przygotować. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do osób, które przejęłyby opiekę nad poszczególnymi ołtarzami. W czwartek o godzinie 16.00 rozpoczniemy rozstawianie ołtarzy, aby zdążyć je przygotować do uroczystości, która rozpocznie się o godz. 18.00. Po procesji poświęcimy wianki oraz bukiety z ziół i kwiatów. W czwartek z racji uroczystego zakończenia oktawy Bożego Ciała nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
- W czwartek 11 czerwca młodzież naszej parafii z klas VII i VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Artur Ważny w Katedrze Sosnowieckiej, o godzinie 16.00. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, zwłaszcza rodziny bierzmowanych.
- W piątek przypada uroczystość NSPJ.
- W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
- W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- W piątek o godz. 19.00 w sali plebani odbędzie się spotkanie organizatorów pikniku parafialnego. Osoby, które miałyby chęć upiec ciasto na piknik proszone są o kontakt z ks. Łukaszem.
- W sobotę o godz. 10.30 w sali na plebanii swoje cotygodniowe spotkanie będą mieć dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej.
- W sobotę zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie o godz. 11.30.
- Informujemy już, że w naszej parafii od roku 2027 Komunia św. będzie 2 maja. Związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców dzieci klas drugich na spotkanie, które odbędzie się 14 czerwca po Mszy z udziałem dzieci czyli o godz. 11.30. Zapraszamy.
- 21 czerwca od godz. 14.00 do 19.00 odbędzie się przy naszej parafii II Piknik Rodzinny. Zachęcamy do zapoznania się z programem, który umieszczony jest w gablocie ogłoszeń a także taka informacja pojawi się w formie baneru na ogrodzeniu. Przewidziane są zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych: dmuchaniec, malowanie twarzy, kiełbaski oraz kaszanki no i placki. Będzie można z tych form zabaw oraz przygotowanego jedzenia skorzystać za darmo. Nowością będzie zupa ramen, za którą będziemy prosić o ofiarę dobrowolną, nie mniej niż 15zł za zwrot produktów. Podczas pikniku będziemy kwestować na rzecz renowacji tabernakulum w naszym kościele. Osoby chętne, które chciałyby zafundować albo włączyć się w renowację proszone są o kontakt z ks. Łukaszem. Zapraszamy na to święto parafii rodziny oraz ojców z okazji przypadającego w tych dniach Dnia Ojca.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić
wychodząc z kościoła u Pana Kościelnego.
Wszystkim życzymy pogodnej, spokojnej, radosnej i miłej niedzieli.
